ZELENA JABUKA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
ZELENA JABUKA

sajt za medicinska pitanja i savete
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Ginekologija, Papa test

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
bezobrazna
Prijatelj Admina



Broj poruka : 16
Godina : 42
Datum upisa : 14.03.2007

Ginekologija, Papa test Empty
PočaljiNaslov: Ginekologija, Papa test   Ginekologija, Papa test EmptySre Mar 21, 2007 1:31 am

Da li je istina da Papa test i ne mora da se radi kod mladjih zena vec da je dovoljno sano redovno ici na ginekoloski pregled?
Nazad na vrh Ići dole
Aner
Admin
Aner


Broj poruka : 31
Godina : 42
Localisation : Beograd
Datum upisa : 14.03.2007

Ginekologija, Papa test Empty
PočaljiNaslov: Re: Ginekologija, Papa test   Ginekologija, Papa test EmptyNed Mar 25, 2007 1:44 am

Papa test je skrining test koji se radi kod žena koje nemaju simptome karcinoma niti druge nalaze koji upućuju na ovu promenu. Ovaj test je preporučen kod svih seksualno aktivnih žena ili kod svih žena starije od 18 godina makar jednom godišnje ili što je najbolje dva puta godišnje. Dokazano je da kod žena koje su radile ovaj test jedanput godišnje stopa smrtnosti od karcinoma grlića materice je manja za 90%. Znači treba da se radi!

Test se inače izvodi kad žena nema menstrualno krvarenje odnosno sredinom menstrualnog ciklusa. Dva dana pre ovog testa treba izbegavati stavljanje vaginalnih krema ili lekova. Tačnost ove metode zajedno sa drugim metodama (kolposkopija) je 95%.

Izgled urednog nalaza:

Ginekologija, Papa test Papa-n10

Abnormalan nalaz:

Ginekologija, Papa test Papa-c10
Nazad na vrh Ići dole
https://aner.editboard.com
bezobrazna
Prijatelj Admina



Broj poruka : 16
Godina : 42
Datum upisa : 14.03.2007

Ginekologija, Papa test Empty
PočaljiNaslov: Re: Ginekologija, Papa test   Ginekologija, Papa test EmptyPon Mar 26, 2007 2:07 am

moj ginekolog se ne slaze sa tobom. Ona kaze da je dovoljno ici redovno na pregled i nije mi dala uput kada sam je pitala da li treba da uradim test, mada ja nisam insistirala. Da li treba da menjam ginekologa, sto je na poliklinici gotovo nemoguce izvesti?
Nazad na vrh Ići dole
sostaris
Prolaznik



Broj poruka : 1
Datum upisa : 13.11.2011

Ginekologija, Papa test Empty
PočaljiNaslov: Re: Ginekologija, Papa test   Ginekologija, Papa test EmptyNed Nov 13, 2011 10:48 pm

U zadnje vreme mi trnu prsti na desnoj ruci svi osim palca a sad pocinju i na levoj ,pretezno ponoci. Dali mi mozete reci o cemu se radi. Hvala.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Ginekologija, Papa test Empty
PočaljiNaslov: Re: Ginekologija, Papa test   Ginekologija, Papa test Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Ginekologija, Papa test
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Ginekologija, candida albicans

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
ZELENA JABUKA :: Medicina :: Medicinska pitanja-
Skoči na: